מחשבון אחוזים

הסתבכתם? זאת לא בושה! מחשבון אחוזים פשוט ומהיר וקל לשימוש, פשוט מזינים את הפרטים במחשבון ומקבלים את התוצאה.

%
מתוך
תוצאה:
% מתוך
  = 

מחשבון אחוזים הנחיות שימוש

לא כל אחד יודע לחשב אחוזים. אם בעבר זו הייתה בושה לא לדעת איך מחשבים אחוזים, הרי שהיום העניין לא מהווה צל של בעיה. אנו נתקלים באחוזים בכל תחום בחיים, זה יכול להיות בשיעור חשבון ובלימודים, אבל זה ממש לא רק שם… את האחוזים תמצאו בפרסומי מבצע שונים, הצעות עבודה, הלוואות, דיאטות ועוד. אז נכון שכולנו בעלי השכלה ולמדנו איך לבצע חישוב אחוזים. למרות כל זאת, כשרובינו נתקלים בצורך חישוב אחוזים, אנו ממהרים לחפש איך מחשבים אחוזים ונכנסים אל מחשבון אחוזים תורן. כאן בכתבה נרחיב על צורת חישוב האחוזים.

מה זה אחוז?

אחוז הוא חלק יחסי מתוך מספר שלם. הוא תמיד יהיה מספר של בין אפס למאה. הוא יראה כך % והוא מהווה חלק יחסי מתוך המאה השלם. לצורך הדוגמא, חלק אחד ממאה חלקים יכונה 1%. 20% מתוך מאה שקלים יהיו 20 שקלים. כאשר השלם הוא פחות ממאה, החישוב הופך למורכב יותר, כי במקרה כזה חישוב האחוזים יבדוק את יחס האחוז לעומת השלם.

האחוז הוא בסיס בלימודי מתמטיקה וגם בהמשך החיים אנו נתקלים לא מעט בצורך לחשב אחוזים. אם בזמן הלימודים שרדנו את החישובים, אנחנו לא צריכים לחזור לספסל הלימודים בכל פעם בה אנו נתקלים בצורך של "איך לחשב אחוזים". היום זה פשוט. קיים מחשבון אחוזים זמין, והכל נגיש וקל יותר.

 

איך מחשבים אחוזים?

חישוב אחוזים הוא לא כל כך מורכב כמו שהוא זכור לרבים מאיתנו מימי בית הספר. אז איך מחשבים אחוזים? מכפילים את המספר השלם במספר האחוזים ולאחר מכן מחלקים במאה.

דוגמאות לחישוב אחוזים

10% ממאה חמישים יהיה 15 (התרגיל הוא 150 כפול עשר לחלק למאה = 15).

150% מאבטיח אחד יהיה אבטיח וחצי (אחד כפול מאה חמישים לחלק למאה = 1.5).

10% מתלמידי בית הספר מאחרים מידי יום. סך המספר השלם הוא מספר התלמידים שהוא 500. איך לחשב אחוזים בצורה כזו ולמצוא את מספר התלמידים המדויק שמאחר? 500 כפול עשר לחלק למאה = 50.

שימו לב, מספר האחוזים משתנה בהתאם למספר השלם. בהרבה מן המקרים אנשים שוכחים שהמספר השלם נתון לשינויים. זה קורה בעיקר בתחום הנדל"ן בו אנשים שוכחים שמחירי הדיור מאמירים ולכן אם בעבר יכלו לרכוש דירה עם הון עצמי של 25% משוויה, ומאתיים אלף שקל הספיקו למטרה זו, הרי שהיום, 25% מדירה ששוויה מיליון שקלים מגיעה ל 250 אלף ₪. (החישוב הוא מיליון כפול 25 לחלק למאה).

 

איך לחשב אחוזים ולמצוא את האחוז החסר?

הרבה פעמים תתקלו בשאלות כמו: 30 עובדים איחרו לעבודה, 10 מתוכם כלל לא החתימו נוכחות בכניסתם. כמה אחוז מהעובדים לא החתימו נוכחות?  זוהי אומנם שאלה שמנוסחת לתלמידים אך גם בחיים עצמם, ולא רק בספסל הלימודים, תתקלו בחישוב אחוזים הפוך שכזה. במקרה הזה חישוב אחוזים יהיה אכן שונה: 

כאן נחלק את המספר האחוז  במספר השלם ואז נכפיל פי מאה. אם נמשיך בדוגמא שהתחלנו בה, נבצע חישוב אחוזים כזה:  10לחלק ל-30 כפול מאה = 33%.

 

מהו מחשבון אחוזים?

גם אם אנחנו ממש טובים בחישוב אחוזים, לא תמיד נתפנה אליהם ונזכור את הנוסחה לחישובם. לצורך כך קיימים מחשבונים רבים. מחשבון אחוזים הוא מחשבון שתפס תאוצה בזכות השימוש הנוח והידידותי שלו. מדובר בכלי חישוב נוח לתפעול, קל להבנה וליישום בשטח. כדי להשתמש בו אין צורך בידע איך לחשב אחוזים וכדומה. עם מחשבון אחוזים טוב, כל אחד יכול!

 

מחפשים לדעת כמה זה באחוזים?

כשאתם נתקלים בצורך לחישוב אחוזים (מבצע משתלם המציע X  אחוזי הנחה על כל החנות, מעסיק שמציע בונוס של X אחוזים מכל עסקה שנסגרת וכדומה) אתם כבר לא צריכים להיבהל, יש לכם מחשבו אחוזים זמין ואין לכם צורך לזכור כל הזמן איך מחשבים אחוזים. 

כשאתם נתקלים בצורך לחשב אחוזים מורכבים ופחות נוחים לחישוב כמו מספרים לא עגולים וכדומה. זה יכול לפגוש אתכם לדוגמא בלקיחת משכנתא בה אתם צריכים לדעת איך לחשב אחוזים של 25% מתוך מחיר הדירה. אם מחיר הדירה הוא 1,500,000 ההון העצמי הראשוני יצטרך לעמוד על 25%, מה שמביא אתכם למספר 375,000 ₪. לא כל אחד מסוגל לחשב את זה, בפרט כשקיימות דירות רבות בשוק והוא צריך לחשב זאת שוב ושוב עם כל הצעת דירה לרכישה. במצב כזה מחשבון אחוזים הוא מצרך חיוני.

 

איך משתמשים במחשבון אחוזים?

כל מחשבון אחוזים לא מצריך ידע בנושא חישוב אחוזים. אתם כבר לא צריכים "לשבור ראש" כל פעם בה עולה הצורך בחישוב אחוזים, המשימה הופכה לקלה ואתם יכולים לבצע חישוב אחוזים באמצעות מחשבון קל וידידותי למשתמש.

בכל מחשבון תמצאו שדות בהם תצטרכו להזין את הנתונים הקיימים, הנתונים משתנים מפעם לפעם כמובן. פעם יש לכם את השלם ופעם יש לכם את אחוזים החסרים. לאחר הזנת הנתונים, אתם מקבלים את המספר החסר. מחשבון אחוזים מאפשר חישוב אחוזים קל, פשוט ויעיל בטירוף.

 

יתרונות השימוש במחשבון אחוזים

לא צריך לדעת איך לחשב אחוזים

במקום לזכור כל הזמן את הנוסחה איך לחשב אחוזים, חישוב האחוזים הופך לפשוט, אין צורך בזיכרון חד, כל אחד יכול למלא את שדה ההזנה ולהנות מתשובה נכונה.

אין טעויות

חישוב אחוזים מלווה פעמים רבות בטעויות נפוצות. אם משתמשים במחשבון אחוזים אין מקום לטעות בו. החישוב מבוצע אוטומטית בהתאם לנתונים שהוזנו ואין סיבה לטעות בשיטות החישוב השונות לחישוב אחוזים.

כל תרגיל – פתיר

אם באופן ידני לא כל תרגיל חישוב אחוזים נדע לחשב, מחשבון אחוזים צריך שרק תזינו בו נתונים. כך שגם את התרגיל המורכב ביותר תוכלו לפתור בקלות באמצעות מחשבון אחוזים המונע את הלחץ המוכר של "איך לחשב אחוזים".

שימוש מהיר

אתם נמצאים בחנות בגדים, יש 7% הנחה על כל פריט. אתם מעוניינים לחשב במהירות את גובה ההנחה ואת גובה המחיר לאחר ניכוי אחוזי ההנחה, אתם שולפים את הנייד, נכנסים למחשבון האחוזים ומקבלים במהירות את הנתונים להם חיכיתם. יש פשוט מזה? מחשבון אחוזים נמצא בשימוש יומיומי אצל ישראלים רבים, ולא לחינם. אנחנו דור שאוהב כאן ועכשיו, כמה שיותר מהר יותר טוב. מחשבון אחוזים נותן מענה מהיר ויעיל לישראלים רבים.

לסיכום

כאן בכתבה סקרנו את נושא האחוזים. ראינו שמדובר בנושא חשוב שבא לשימוש באופן יומיומי ולא תמיד קל לדעת איך לחשב אחוזים. סקרנו את השיטה איך מחשבים אחוזים והזכרנו את היעילות של מחשבוני האחוזים הקיימים. ראינו שהשימוש במחשבון אחוזים הוא קל, נוח ויעיל למשתמש, אין צורך בידע מקדים ולכן רבים נעזרים בו. לבסוף, סיכמנו את היתרונות הקיימים לחישוב במחשבון אחוזים נגיש ויעיל. אם גם אתם מעוניינים להנות מחישוב אחוזים קל ופשוט, נצלו את עולם הדיגיטל המפותח ועשו שימוש במחשבון אחוזים שיוביל אתכם לקבלת החלטות נכונות. 


לנוחותכם, קבלו את תוכן הכתבה בקצרה
דילוג לתוכן