מחשבון הנחה

מחשבון הנחה יסייע לכם לחשב כמה זה 20 אחוז הנחה, כמה זה 10 אחוז הנחה וכל חישוב אחוזי הנחה שרק תרצו.
מחיר לפני ההנחה
אחוז הנחה:
תוצאה:
מחיר לאחר הנחה:  
אתם חוסכים: 

מהו מחשבון הנחה

לנוחותכם, קבלו את תוכן הכתבה בקצרה

כולנו מכירים את הצורך בחישובי אחוזי הנחה. יוצאים לשופינג, סוף עונה ורואים מבצעי הנחה מטורפים. לא כל מה שנראה נוצץ זהב הוא ולכן תמיד כדאי לבצע חישוב הנחה. כאן בכתבה נסקור את הדרך היעילה באמצעותה מבצעים חישוב אחוזי הנחה.

מתי צריך לבצע חישוב הנחה?

כל תקופה מביאה עימה מבצעים ושלל הנחות במגוון החנויות. אתם יכולים לצאת לשופינג בתחילת עונה ולראות מבצעים לרגל השקת הקולקציה. אתם יכולים להגיע בסוף עונה ולראות מבצעים לרגל סוף עונה… כל עונה מביאה את המבצעים שלה.

החנויות מציעות אחוזי הנחה מטורפים כלשונן. אבל מי אומר שזה אכן כך? ואם הקצבתם לעצמכם סכום ואתם רוצים לדעת אם יש לכם מספיק תקציב לרכישת המוצר, איך תדעו לחשב את מחיר המוצר לאחר ההנחה? הרי בחנויות על רוב הפריטים המחיר המופיע הוא המחיר לפני חישוב אחוזי ההנחה. אם תרצו לגלות מה מחיר המוצר לאחר הנחה, תצטרכו לבצע חישוב אחוזי הנחה.

איך מבצעים חישוב אחוזי הנחה? 

חישוב הנחה הוא לא חישוב מורכב בכלל. אך כן מדובר בחישוב אחוזים וחישוב כזה מצריך ידע מתמטי. בחישוב אחוזי הנחה צריך להכיר את הנוסחה המתאימה לביצוע החישוב כדי להגיע לתוצאה הנכונה.

קבלו כלל בחישוב אחוזי הנחה. האחוזים מתבססים על מחיר המוצר לפני ההנחה. אם ננסה לפשט את העניין, נחלק את מחיר המוצר לפני ההנחה במאה. התוצאה שתתקבל מהווה אחוז אחד ממחיר המוצר. אחוזי הנחה רבים מתחברים יחד להנחה משמעותית יותר. 

נוסחה לחישוב הנחה

אם אתם רוצים לחשב את מחיר ההנחה שתקבלו, תחלקו את מחיר המוצר לפני הנחה במאה ותכפילו את התוצאה במספר אחוזי ההנחה.

על אותה הדרך ניתן לחשב את מחיר ההנחה כפול אחוזי ההנחה חלקיי 100.

דוגמאות – חישוב אחוזי הנחה

מחיר חולצה הוא 120 ש"ח, כעת ניתנים 20 אחוזי הנחה על כל החנות. כמה זה 20 אחוזי הנחה?

חישוב אחוזי הנחה במקרה כזה יהיה כך: 120 חלקיי מאה כפול 20 אחוזי ההנחה. התוצאה תהיה 24 ש"ח.

מחיר ריהוט לסלון הוא 25,000 ₪. אם קונים ריהוט מתצוגה מקבלים הנחה של 10 אחוז. כמה זה 10 אחוז הנחה ומה יהיה המחיר של הריהוט בסופו של דבר?

כאן נבצע תרגיל למציאת מחיר ההנחה עצמו ותרגיל נוסף למציאת מחיר המוצר לאחר ההנחה. 25,000 כפול 10 חלקיי מאה = 2,500. מחיר ההנחה יהיה 2,500 ₪. 

כדי למצוא את מחיר המוצר לאחר ההנחה אנחנו יכולים לבצע חישוב אחוזים בו נגלה כמה הם 90% מהמוצר. ואנחנו גם יכולים להפחית את מחיר ההנחה ממחיר המוצר המקורי. לצורך הדוגמא נחשב: 25,000 כפול 90 חלקיי 100 = 22,500. מחיר הריהוט מתצוגה הוא 22,500 ₪ לאחר הנחה של 10 אחוז.

מהו מחשבון הנחה?

חישוב הנחה הוא אמנם חישוב לא מורכב במיוחד. כולנו למדנו בבית הספר את הנוסחאות השונות למציאת אחוזי ההנחה. אבל למרות זאת, מי מאיתנו יאחוז ראש לחשב את החישובים הללו כשהוא עומד בחנות ומלבט אם לרכוש את המוצר המפתה? בדיוק בשביל זה יש מחשבון הנחה.

שימוש במחשבון הנחה יכול לחסוך לכם כסף רב. מחשבון הנחה הוא כלי נוח לתפעול באמצעותו אתם יכולים לבצע חישובי הנחה בצורה קלה ויעילה. כבר לא צריך להתחיל חישובים מורכבים כדי לגלות כמה זה 20 אחוז הנחה, מוציאים את הנייד, מגיעים לאתר מחשבונים טוב בעל מחשבון הנחה אמין ומתחילים להזין את הנתונים. מחשבון הנחה מחשב את הנתונים בצורה מהירה ויעילה כך שאתם יכולים ליהנות מפתרון מהיר ואמין. 

מהי הדרך היעילה עבור חישוב הנחה?

כדי לבצע חישוב הנחה בצורה ידנית חייבים להכיר את הנוסחאות לביצוע חישוב אחוזי הנחה. באמצעות מחשבון הנחה, החישוב מתבצע בדרך יעילה וקלה לתפעול. גולשים רבים עושים שימוש קבוע במחשבון הנחה בכל פעם בה הם נאלצים לפתור בעיות אחוזים סבוכות או אפילו חישוב הנחה פשוט. 

ניתן לומר כי הדרך היעילה והקלה לביצוע חישוב הנחה נעשית בעזרת מחשבון הנחה.

יתרונות השימוש במחשבון הנחה

שימוש במחשבון הנחה טומן בחובו יתרונות רבים. כאן נפרט את היתרונות המובילים.

קל לתפעול

כדי להיעזר במחשבון הנחה אתם צריכים דפדפן זמין ולא יותר. אין צורך בהזנת נוסחאות סבוכות. אתם מזינים את הנתונים הקיימים והתוצאה מתקבלת תוך שניות ספורות.

לא מצריך ידע מתמטי

שימוש במחשבון פשוט לחישוב אחוזי הנחה, יצריך ממכם ידע מתמטי בחישוב הנחה. כאן עם מחשבון הנחה המיועד לחישובים כאלו, לא תצטרכו להביא איתכם את הידע שלכם בחשבון. גם מי שלא היה מצטיין הכיתה בחשבון יקבל את התוצאות הנכונות בלי מאמץ מיוחד.  

זמין

מחשבון הנחה תוכלו למצוא ברשת האינטרנט והוא זמין לכם מכל נייד קלאסי מצוי. תוכלו להיעזר בו מהמחשב במשרד ומהנייד בזמן טיול שופינג. התוצאות מהירות ואתם נהנים מזמינות כשאתם משתמשים במחשבון כזה.

אין מקום לטעויות

כולנו בני אדם וטעויות נפוצות מתרחשות גם כשמבצעים חישוב אחוזי הנחה. כדי למנוע טעויות ולקבל תוצאות מדויקות, ניתן להיעזר במחשבון ההנחה שפיתחנו וליהנות מתוצאות אמינות.

שימוש מהיר וחינמי

יש מחשבונים ברחבי הרשת שמצריכים תשלום. מחשבון ההנחה שכאן לא מצריך ממכם תשלום. המחשבון הוא חינמי ואתם יכולים להנות מתוצאה מהירה תוך שניות ספורות. איך זה עובד? אתם מזינים את נתוני החישוב בשדות ההזנה של המחשבון, מקליקים לקבלת תוצאה ו.. תוך שניות בודדות התוצאה מתקבלת. 

אתם מתפנים לבחינת המוצר עצמו

מכירים את זה שאתם בחנות מוצרי חשמל, הראש שלכם טרוד בחישוב אחוזי ההנחה ואתם לא ממש פנויים לבדוק את איכות מוצר החשמל עצמו? מחשבון הנחה מונע ממכם את הבעיה הזו. שימוש בו מאפשר ריכוז מקסימלי בשעת הקנייה. 

אין חישובים סבוכים מידי

בצורה ידנית לא תמיד תדעו לפתור כל תרגיל. מחשבון הנחה יודע לחשב כל חישוב הנחה כשמזינים בו את הנתונים כנדרש. עם מחשבון כזה, כל תרגיל פתיר. מהרגע בו מכירים את מחשבון הנחה, כבר לא נלחצים כשאתם רוצים לחשב כמה זה 10 אחוז הנחה…

סיכום

מחשבון הנחה הוא כלי ידידותי וקל לתפעול. באמצעותו ניתן לבצע חישוב אחוזי הנחה בצורה יעילה ומהירה. אנשים רבים רגילים להימנע מחישוב הנחה כי הם לא יודעים איך מחשבים כמה זה 20 אחוז הנחה. עם מחשבון הנחה כל תרגיל פתיר. כאן בכתבה סקרנו את השיטות לחישוב אחוזי הנחה. ראינו כי מחשבון הנחה מנגיש את הדרך היעילה לחישוב הנחה בקלות ובמהירות. לסיכום סקרנו חלק מיתרונות השימוש במחשבון הנחה דווקא. אז אם גם אתם רוצים לחשב את מחיר ההנחה שבמבצע, למה אתם מחכים? מחשבון ההנחה כאן לפניכם נכון לשרת אתכם. בהצלחה.

דילוג לתוכן