חישוב ימים בין תאריכים

תאריך ראשון:
תאריך שני:
ימים בין שני התאריכים שהוזנו:
ימים

מחשבון ימים

לנוחותכם, קבלו את תוכן הכתבה בקצרה

לא פעם ולא פעמיים נאלצתי באופן אישי לשלם מחיר יקר בגלל חישוב ימים בין תאריכים לא  נכון. כדי שזה לא יקרה גם לכם, מומלץ להיעזר במחשבון ימים המסייע בחישוב ימים ובספירת ימים מסוימים. החישוב במחשבון ימים הוא פשוט וקל. כאן בכתבה אנו הולכים להעמיק בנושא חישוב ימים. אם אתם כבר רוצים להשתמש במחשבון הימים שלנו, דלגו ישירות לשם.

 

מה זה מחשבון ימים?

מחשבון ימים הוא כלי ידידותי למשתמש באמצעותו ניתן לבצע ספירת ימים ולבצע חישוב ימים בין תאריכים על ידי הזנת תאריך התחלה ותאריך יעד או אפילו הזנת תאריך סיום ומספר ימים לחישוב. החישוב הוא קל ולא דורש מאמץ מוחי מיוחד. הוא נגיש לכל משתמש ולכן השימוש בו נפוץ במיוחד. בעידן של היום ספירת ימים בין תאריכים הפכה לקלה במיוחד.

 

 

מתי צריך לבצע חישוב ימים בין תאריכים?

חישוב ימים בין תאריכים הוא חישוב קריטי במרבית המקרים. זה יכול להיות בכל מיני מקרים. קבלו את הסיטואציות המוכרות ביותר לספירת ימים בין תאריכים.

 

תכנון חופשה

אתם מתכננים לצאת לחופשה, רוצים להזמין כרטיסי טיסה, מקומות לינה ולהודיע בעבודה על תאריך החופשה. טעות בחישוב ימים בין תאריכים כאלו עלולה להיות קריטית ולהוביל לתשלום יקר יותר במלון / טיסה ואפילו לעיתים לפיטורין מהעבודה.

 

 

פיטורין והתפטרות

המחלקה בה עבדתם נסגרה וקיבלתם הזמנה לשימוע, לאחר מכן קיבלתם הודעה בכתב על כך שאתם מפוטרים בעוד 21 יום. אתם צריכים לחשב את תאריך היעד, הרי לא תבואו לעבודה ללא תשלום. 

 

אותו הדבר גם כשאתם מתפטרים, אתם חייבים לתת הודעה מוקדמת למעסיק על פי חוק השכר בישראל. מחשבון ימים יסייע לכם בספירת ימים מדויקת כדי שלא תהיו חשופים לתביעת המעסיק על אי מתן הודעה מראש.

 

בהמשך תצטרכו לחתום אבטלה וגם שם, האבטלה תהיה מוגבלת למספר ימים מוגבל בהתאם לזכאותכם. בצורה כזו, אתם חייבים לדעת מראש על כמה ימים במדויק יש לכם  מקור הכנסה. חישוב ימים בין תאריכים הוא קריטי למקרה כזה וגם להתייצבות בלשכת התעסוקה. 

 

 

סגירת חוזה העסקה

חיפשתם עבודה ומצאתם, ברכות למציאת העבודה. המעסיק חתם איתכם חוזה העסקה ובו הוא מתחיל להעסיק אתכם בעוד 20 יום. מהו התאריך המדובר? אתם חייבים לבצע חישוב ימים בין תאריכים מדויק ולא לפספס את יום העבודה הראשון.

 

 

סגירת חוזה שכירות / מכר

בחתימה על חוזה בתחום הנדל"ן אתם עלולים לשלם מחיר יקר על אי עמידה בזמנים. את הדירה השכורה תצטרכו לפנות בתום 21 יום מיום חתימת החוזה, ומה קורה אם לא פיניתם? אתם חשופים לתביעה משפטית! חבל שרק בגלל חישוב ימים לא נכון תיאלצו לשלם מחיר יקר כל כך. ספירת ימים בין תאריכים באמצעות מחשבון ימים מונעת בעיה כזו.

 

גם בחוזה מכר למכירת דירה, אתם מתחייבים למכור את הדירה ולפנות אותה עד תאריך מסוים. בנוסף, לוחות התשלומים יצוינו החוזה ואם לא ביצעתם ספירת ימים נכונה, אתם עלולים לגלות את עצמכם מחכים לכסף שתאריך היעד שלו עדיין לא הגיע למרות שאתם כבר צריכים אותו באופן דחוף. שימוש במחשבון ימים מונע תקלות כאלו. 

 

 

עמידה במטרות עסקיות

אתם מעוניינים לקדם את העסק שבניתם בעשר אצבעות ולכן אתם צריכים לעמוד במטרות העסקיות שהצבתם לעצמכם. כדי לעמוד במטרות אתם יכולים להיעזר במחשבון ימים שיסייע לכם בספירת ימים מדויקת עד לתאריך היעד, כך תדעו כמה זמן עומד לפניכם ואילו מטרות תוכלו להציב כדי ליהנות מקידום העסק… 

 

 

תכנון לוח זמנים

אנשים שמספיקים הרבה, לרוב מתכננים זאת מראש. כדי לבנות לעצמכם לוח זמנים, אתם יכולים להיעזר במחשבון הימים שלנו. נניח ויצאתם לחופש הגדול, אתם רוצים להספיק הרבה דברים אך הזמן מוגבל, יש לכם מטלות רבות ואתם רוצים לפרוס אותן באופן מאוזן ולא מכביד על ימי החופש הגדול. הדרך היעילה ביותר לכך תהיה ספירת ימים בין תאריכים, מציאת מספר הימים וחלוקת מספר מטלות מאוזן לכל יום.

 

 

הזמנת מוצר אונליין

הזמנת מוצר אונליין ואפילו בחנות פרונטלית, הרבה פעמים תקבלו את התשובה הלקונית "הסחורה תישלח אליכם תוך 21 יום"  אתם צריכים את המוצר כבר בתאריך מסוים ומה יעזור לכם לרכוש אותו אם הוא יגיע רק לאחר מכן? בדיוק לשם כך ניתן לבצע ספירת ימים בין תאריכים ולראות באיזה תאריך יעד יגיע המוצר. וסתם ככה, קבלו המלצה, תמיד השאירו מרווח תאריכים ואל תרכשו מוצר שתאריך ההגעה שלו גבולי מידי. 

 

 

ביטול עסקה

רכשתם מוצר יקר, הוא הגיע אליכם אך אתם כבר רואים את הפגמים שלו ואתם מעוניינים לבטל את העסקה. ביטול עסקה הוא לא משהו שאפשר לעשות אותו לאורך זמן. כדי לבטל עסקה תצטרכו לעשות זאת תוך מספר ימי עסקים. כדי לחשב את מספר הימים שעברו והאם ניתן לבטל את העסקה, בדקו בחשבונית את תאריך הקנייה ואת התאריך בו אתם עומדים. בעזרת מחשבון ימים בצעו ספירת ימים בין תאריכים, אם במהלך הימים הללו נכללו גם ימי שישי ושבת, הפחיתו אותם כדי לקבל את מספר ימי העסקים המדויק. בהצלחה.

 

 

תכנון מלאי סחורה

אתם צריכים לרכוש מלאי לעסק, אתם יודעים שבמהלך כל יום ממוצע הצריכה בעסק מגיעה למספר מסוים אבל אתם לא יודעים כמה מלאי תצטרכו בסופו של דבר. באמצעות מחשבון ימים אתם יכולים לבצע ספירת ימים בין תאריכים מדויקת ולקבל את מספר הימים הנותר עד להזמנת הרכש הבאה וכך להזמין מלאי מדויק ללא צורך בהזמנה לא מדויקת.

 

 

תכנון תקציב

אתם יודעים שכל יום בחופשה עולה כסף ואתם אכן מעוניינים להפריש תקציב נכון עבור כך. לצורך כך באמצעות מחשבון ימים בצעו חישוב ימים בין תאריכים. כך תוכלו לתכנן את התקציב באופן מדויק ושקול.

 

 

מהן הטעויות הנפוצות בספירת ימים בין תאריכים?

הרבה מאיתנו טועים לבצע חישוב בין תאריכים בצורה שגויה. זה קורה בעיקר בגלל הוספת או השמטת תאריך ההתחלה או הסיום. הרבה פעמים מפספסים חודשים מלאים או חסרים ולכן מתקבל חישוב לא מדויק מספיק. 

 

ראינו את החשיבות בחישוב ימים מדויק ולכן כדאי לשים על כך דגש. תמיד ניתן לחשב בעל פה ואפילו לבצע ספירת ימים בין תאריכים בספירה ידנית על משבצות לוח השנה. אבל, זה לא ממש מומלץ. כדי להנות מחישוב ימים קל ומהיר, בלחיצת כפתור אחת אתם יכולים להנות משימוש במחשבון ימים יעיל ונוח.

 

 

שימוש במחשבון ימים מוביל למניעת עוגמת נפש

ראינו כי מחשבון ימים הוא כלי עזר חיוני בחישוב ימים בין תאריכים ובספירת ימים. כאן בכתבה סקרנו את המטרות הנפוצות לשימוש במחשבון ימים. ראינו כי פעמים רבות חישוב ימים במחשבון ימים מונע עוגמת נפש רבה ולכן כדאי להכניס את השימוש במחשבון זה לשגרה. השימוש במחשבון מסייע לתכנון תקציב, תכנון לו"ז יעיל, תכנון חופשות, תכנון פיטורין, חתימת חוזה ועוד. אם גם אתם נקלעתם למצב בו אתם זקוקים לחישוב ימים בין תאריכים מדויק ונכון, אל תפספסו את ההזדמנות להכניס לשגרת חייכם כלי עזר יעיל כמו מחשבון ימים לחישוב ימים בין תאריכים. אתם תהנו. ספרו לנו על חוויית השימוש. בהצלחה!

 

 

דילוג לתוכן